Kapiten Srbije nastavio da predvodi Ajaks ka trofeju najboljeg tima u Holandiji.

Fudbaleri Ajaksa savladali su Fejenord na svom terenu sa 3:2 nakon preokreta, a gol kojim su „kopljanici“ stigli do 2:2 postigao je kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić.

Dosuđen je faul iskosa sa desne strane, gotovo poput skraćenog kornera, a loptu je u kazneni prostor ubacio Tadić.

No, umesto centaršuta koji su svi očekivali, Tadić je uputio pravu bombu ka mreži skorašnjeg Partizanovog rivala u Ligi konferencija, a Ofir Marsijano nije imao nikakvu šansu da taj udarac zaustavi.

Prethodno, Luis Sinistera je doneo vođstvo Fejenordu u 8. minutu, odgovorio je Sebastijan Ale u 24, da bi Gas Til samo četiri minuta kasnije ponovo vratio timu iz Roterdama vođstvo.

U 78. je zablistao Tadić, da bi četiri minuta pre okončanja 90. Antoni postigao gol za velikih 3:2 i pobedu vrednu izbacivanja Fejenorda iz šampionske trke, pošto Ajaks ima 66 bodova, čak 11 više od Fejenorda na trećem mestu, dok je drugoplasirani PSV, koji se nalazi u seriji od pet vezanih pobeda, udaljen pet koraka od Ajaksa uz utakmicu manje.