Fudbaleri Rome poraženi su od Ludogoreca u meču prvog kola grupe C u Ligi Evrope sa 2:1.

U istom terminu u četvrtak uveče Arsenal je uspeo da savlada ekipu RFS-a koja je umalo priredila iznenađenje remijem.

Tim Žozea Murinja je razočarao, pošto je u drugom poluvremenu primio dva gola.

Kauli je na asistenciju Pjotrovskog u 72. minutu postigao pogodak za 1:0, da bi Roma pogotkom Eldora Šomurodova umalo izbegla neprijatno iznenađenje.

Šomurodov je pogodio u 86. minutu na asistenciju Lorenca Pelegrinija, ali je Ludogorec samo dva minuta kasnije postavio konačan rezultat golom Nonata.

Arsenal je uspeo da slomi otpor Ciriha u prvom meču grupe A, pošto je u drugpm poluvremenu kaznio propust rivala.

Markinjos je doveo engleski tim u prednost golom u 16. minutu, dok je Mirlind Krjeziju s Kosova i Metohije dao gol s penala za 1:1 u 44. minutu.

Edi Nketija je postavio konačan rezultat svojim golom u 62. minutu meča, pa je Arsenal startovao pobedom.