Odlično veče u Ligi konferencija.

Fudbaleri Bodo Glimta pobedili su večeras na svom terenu Romu sa 2:1, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige konferencija.

Roma je povela golom Lorenca Pelegrinija u 43. minutu, a izjednačio je Ulrik Saltnes u 56. Pobedu norveškoj ekipi doneo je Ugo Vetlesen u 89. minutu.

Bodo Glimt i Roma su ove sezone igrali i u grupnoj fazi Lige konferencija, norveška ekipa pobedila je u prvom meču sa 6:1, a u drugom meču bilo je 2:2.

Fudbaleri Olimpika pobedili su na svom terenu u Marseju PAOK sa 2:1.

Olimpik je poveo u 13. minutu golom Žersona, na dodavanje Dmitrija Pajea. Paje je u 45. minutu udvostručio prednost veoma lepim golom iz voleja sa oko 25 metara.

Konačan rezultat postavio je Omar El Kaduri u 48. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru. Kod pogotka mu je asistirao srpski fudbaler Andrija Živković.

Francuska ekipa utakmicu je završila sa desetoricom, pošto je Žerson dobio drugi žuti karton u četvrtom minutu nadoknade.

Fudbaleri Lestera odigrali su na svom terenu nerešeno 0:0 protiv PSV Ajndhovena.

Ranije danas Fejenord i Slavija iz Praga odigrali su u Roterdamu nerešeno 3:3.

Revanš utakmice na programu su 14. aprila u Pragu, Rimu, Ajndhovenu i Solunu.