Fudbaleri Intera i Šahtjora odigrali su veoma zanimljiv duel, ali na kraju je rezultat ipak bio 0:0.

Nakon poraza od ukrajinskog predstavnika od Šerifa u prvom kolu činilo se da će ovo biti lak posao za Inter, ali pobeda je izostala.

Šahtjor je sve vreme bio ravnopravan rival, iako je italijanski klub stvorio bolje šanse.

Prvi su pripretili Ukrajinci preko Solomona već u petom minutu, ali to je praktično bilo sve od njih u prvom poluvremenu.

Sa druge strane, aktuelni šampion Italije imao je tri izgledne šanse u prvom delu, a najbliži postizanju gola bio je Nikolo Barela, kada je u 15. minutu pogodio prečku.

Druge dve prilike propustili su napdači, Edin Džeko i Lautaro Martinez.

U drugom poluvremu posed je bio na strani Šahtjora, koji je ponovo prvi došao do šanse za gol, ali je Dodov udarac bio izblokiran u poslednjem trenutku.

Inter je tek pred kraj stvorio dve šanse, preko Hoakima Koree i Stefana de Vrija, ali je junak domaćih bio golman Pjatov, koji je osigurao prvi ovogodišnji bod za svoj tim u Ligi šampiona.

Inter je u prvom kolu izgubio od Real Madrida sa 1:0, te sa Šahtjorom trenutno deli poslednje mesto, uz bolju gol razliku.