Fudbaleri Atleitko Madrida i Real Madrida odigrali su nerešeno, 1:1 u meču 26. kola španske Primere.

Atletiko je do vođstva stigao golom Luisa Suareza nakon 15 minuta igre nakon sjajne akcije i pasa Markosa Ljorentea kojim je pronašao Luisa Suareza. Fudbaler iz Urugvaja je na sjajan način izbegao ofsajd zamku, da bi potom pogodio mrežu spoljnim delom stopala za 1:0.

Madriđani su u narednim minutima pokušali da dođu do gola, ali su Karim Benzema i Kazemiro bili neprecizni.

U završnici prvog dela lopta je u kaznenom prostoru pogodila Felipea u ruku, ali nije bilo penala za Real nakon intervencije VAR sobe.

Sredinom drugog dela mogli su Karasko i Suarez da donesu dva gola viška svom timu, no Kurtoa je bio na visini zadatka i odbranio dva zicera, da bi Korea loptu poslao preko gola nakon što je zahvatio volej.

U završnici meča razigrao se Benzema, promašio je prvu jednu šansu iz kaznenog prostora, potom i nakon slobodnog udarca, da bi u 88. nakon asistencije Karaska doneo svom timu remi kojim je Real ostao u trci za titulu.