Mnogo uzbuđenja na sve strane.

Benfika je u Lisabonu u grupe H pobedila Makabi iz Haife, ekipu koja je preko Crvene zvezde došla od grupne faze sa 2:0 u prvom kolu Lige šampiona.

Portugalski tim je poveo golom Rafe Silve u 50. minutu, da bi četiri minuta kasnije preciznim udarcem iz daljine gol postigao i Alehandro Grimaldo.

U ovoj grupi je PSŽ bio bolji od Juventusa za koji je asistnet bio Filip Kostić.

Mančester siti je na gostovanju pobedio Sevilju sa 4:0, u meču prvog kola Grupe G.

Erling Holan je prvi gol za engleski tim postigao u 20. minutu posle asistencije Kevina de Brujnea.

Seltik – Real Madrid 0:3 (0:0)

(Vinisijus Žunior 56, Modrić 60, Azar 77)

Lajpcig – Šahtjor 1:4 (0:1)

(Simakan 56 – Šved 16, 59, Mudrik 76, Traore 85)

Grupa G

Borusija Dortmund – Kopenhagen 3:0 (2:0)

(Rafa Silva 50, Grimaldo 54)

Rezultat je uvećao Fil Foden u 58. minutu, dok je Haland u 67. minutu iskoristio odbijenu loptu nakon Fodenovog šuta i postigao novi pogodak.

Konačan ishod postavio je Ruben Dijaš u drugom minutu nadoknade.

Ranije danas u grupi G Borusija Dortmund je na svom terenu pobedila Kopenhagen sa 3:0.

Siti u sledećem kolu dočekuje Borusiju Dortmund, a Kopenhagen na domaćem terenu igra protiv Sevilje.

U grupi E je ekipa Salcnburga na svom terenu odigrala nerešeno protiv Milana 1:1. Povlei su domaći preko Okafora u 28. minutu, a izjednačenje je doneo Selemakers.