Fudbaleri Sevilje i Barselone remizirali su 1:1 u odloženom meču 4. kola španske Primere.

Sevilja je u meč ušla sa ciljem da pobedom nastavi poteru za Real Madridom, dok je Kataloncima trijumf bio potreban kako bi se ukjlučili u trku za mestom koje vodi u Ligu šampiona.

Na kraju, ni jedni ni drugi nemaju razloga za zadovoljstvo.

Sevilja doduše ima razlog više da žali jer su vodili golom Papua Gomeza, koji je u 32. minutu centaršut Ivana Rakitića iz kornera pretvorio u 1:0.

Ipak, u poslednjem minutu prvog poluvremena Barselona je na isti način uzvratila, centrirao je Osman Dembele, Ruben Arauho bio najsnalažljiviji i pogodio mrežu tima iz Andaluzije.

Barsa je imala šansu i da dođe do celog plena, pošto su od 64. minuta igrali sa igračem više nakon isključenja Kundea, ali je ostalo 1:1.

Sevilja tako ima pet bodova manje od prvoplasiranog Reala, dok Barseloni preostaje da čeka kiks Real Sosijedada, Atleitko Madrida ili Rajo Valjekana, uz nadu da neće oni biti ti koji će prvi „prosuti“ bodove i prepustiti poziciju zahuktaloj Valensiji.