Fudbaleri Barselone pobedom su započeli novu sezonu u španskoj Primeri, pošto su u prvoj utakmici po odlasku Lionela Mesija slavili protiv Real Sosijedada sa 4:2, dok je Sevilja u poslednjem meču dana savladala Rajo Valjekano sa 3:0.

Tim iz Katalonije je odigrao furioznih sat vremena, tokom kojih su postigli tri pogotka. Prvi je bio delo Đerarda Pikea u 19. minutu na asistenciju Memfisa Depaja, dok je Martin Brajtvajt u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela duplirao prednost svog tima.

Kada je u 59. minutu po drugi put na meču zatresao mrežu gostiju iz San Sebastijana, činilo se da će Barsa lako stići do tri boda, ali su prvo Đulen Lobete u 82. minutu, a potom i Mikel Ojarzabal tri minuta kasnije sjajno izvedenim slobodnim udarcem primakli Sosijedad na 3:2.

Činilo se da je pitanje trenutka kada će odbrana Katalonaca još jednom popustiti, a „blaugrana“ na već prvom koraku bez Mesija doživeti rezultatski brodolom.

Ipak, trijumf Barselone potvrdio je Serđi Roberto golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

U poslednjem meču nedeljnog programa Sevilja je razbila Rajo Valjekano na svom terenu. Čitav meč na golu Andalužana bio je Marko Dmitrović, a njegovim saigračima iz polja bio je olakšan posao, pošto je sin Zinedina Zidana Luka, inače golman sastava iz predgrađa Madrida, dobio crveni karton već u 16. minutu utakmice nakon što je skrivio penal.

Jozef EN Neziri je bio precizan sa penala za 1:0 u 19. minutu. Do kraja prvog dela nije bilo novih pogodaka u mreži Raja, ali jeste u 55. minutu, kada je Erik Lamela, uz dosta sreće, uspeo da zatrese mrežu rivala. Naime, nakon njegovog šuta lopta je zakačila nekog od igrača Raja i završila u golu, a upravo su ova dvojica fudbalera u 79. minutu odigrala sjajnu akciju koju je Lamela pretvorio u ubedljivih 3:0.