Fudbaleri Barselone uspeli su da savladaju Levante sa 3:0 u sedmom kolu španske La lige.

Katalonci su se oporavili nakon serije loših rezultata i uspeli da odigraju kvalitetan meč od prvog do poslednjeg minuta.

Mrežu gostiju načeo je Memfis Depaj, koji je jedna od retkih svetlih tačaka Barselone ove sezone. Holanđanin je svoj treći gol ove sezone postigao sa bele tačke u šestom minutu.

Već tada se naziralo da će ovo biti teško popodne za Levante. Tome u prilog išao je i prvenac Luka de Jonga u novom dresu.

Napadač je udvostručio prednost, a Katalonci su imali i igru, pa je pitanje pobednika praktično bilo rešeno već nakon 15 minuta.

Da stvar bude još bolja po Katalonce, posednjih desetak minuta meča šansu je dobio i Ansu Fati, koji se tek vratio iz teške povrede koju je doživeo prošle sezone.

Fati je tu priliku iskoristio na najbolji mogući način, postigavši gol u nadoknadi utakmice čime je postavljen i konačao rezultat – 3:0.

Osasuna je na gostujućem terenu slavila protiv Majorke nakon preokreta sa 3:2.

Kote je doveo Osasunu u prednost u devetom minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Majorka preokrenula na 2:1 golovima Rodrigeza i Nina.

U nastavku meča Osasuna je pružila bolju i konkretniju igru, koja je prvo krunisana izjednačenjem u 58. minutu preko Pereza, da bi konačnih 3:2 postavio Havier Martinez golom u 88. minutu.