Fudbaleri Espanjola i Barselone odigrali su u nedelju uveče nerešeno 2:2, u meču 24. kola španske Primere.

Pedri je doveo Barselonu u vođstvo u gradskom derbiju, golom u drugom minutu, a do kraja poluvremena izjednačio je Serhi Darder, pogotkom u 40. minutu.

Barselona je mogla do nove prednosti u 56. minutu, ali je gol Gavija poništen zbog ofsajda.

Espanjol je uspeo u nastavku da povede, pošto je Raul de Tomas bio strelac u 64. minutu.

Igrač Barselone Đerar Pike dobio je drugi žuti karton u drugom minutu nadoknade, a minut kasnije isključen je i igrač domaće ekipe Niko Melamed.

Barselona je do boda došla u poslednjim sekundama meča (šesti minut nadoknade), centrirao je Adama Traore, a glavom se u strelce upisao Luk de Jong.

Na tabeli Primere Barselona je četvrta sa 39 bodova, dok Espanjol posle petog vezanog meča bez pobede u Primeri zauzima 13. mesto sa 28 bodova.

Espanjol u narednom kolu dočekuje Sevilju, a Barselona gostuje Valensiji.