Fudbaleri Hofenhajma savladali su Bajern iz Minhena (3:1) i tako šampionu Nemačke i Evrope naneli prvi poraz u 2020. godini.

Izabranici Hans-Ditera Flika, nisu znali za poraz od 7. decembra 2019. godine i bundesligaškog duela sa Borusijom Mehengladbah u kojem su ostali praznih šaka (2:1).

Bavarci su prilično loše otvorili duel i već posle 24 minuta igre imali su dva gola zaostatka u odnosu na domaćina. Vođstvo Hofenhajmu doneo je Ermin Bičakčić u 16. minutu, a osam minuta posle reprezentativca Bosne i Hercegovine Dabur je udvostručio prednost.

Usledio je pogodak Kimiha na asistenciju Milera, te je Bajern na odmor otišao sa golom zaostatka. Ipak, Sve nade minhenskog kluba potopio je Andrej Kramarić sa dva pogotka u završnici susreta. Hrvatski ofanzivac u 77, minutu materijalizovao je asistenciju Beboua, a u drugom minutu sudijske nadoknade iz penala je stavio tačku na meč.

Doprinos u pobedi dao je i srpski reprezentativac Mijat Gaćinović koji je ušao u igru u 59. minutu.

Bavarci su između dva poraza odigrali 32 susreta uz učinak od 31 pobede i jednog remija. Jedini rival koji je uspeo da ostane neporađen bio je Lajpcig u derbiju 21. kola Bundeslige zabršenom bez pogodaka.

Bajern je u međuvremenu osvojio Bundesligu, Kup Nemačke, Ligiu šampiona i Superkup Evrope.