EPA-EFE/RONALD WITTEK

Sjajan meč Bavaraca, izgledali su nezaustavljivo

Fudbaleri Bajerna deklasirali su na svom terenu u Minhenu Majnc sa 6:2, u utakmici 12. kola Bundeslige.

Bajern je poveo u petom minutu golom Serža Gnabrija, a prednost je udvostručio Džamal Musijala u 28. minutu. Treći gol postigao je Sadio Mane u 43. minutu.

Fudbaler Majnca Džonatan Burkart promašio je jedanaesterac u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a minut kasnije gol je postigao njegov saigrač Silvan Vidmer.

Četvrti gol za Bajern postigao je Leon Gorecka pogotkom u 58. minutu, a zatim je strelac bio i Matis Tel u 79. Drugi gol za gostujuću ekipu postigao je Markus Ingvartsen u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je Erik Maksim Čupo-Moting u 86. minutu.

Bajern je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno sedmu u ligi i preuzeo je prvo mesto na tabeli sa 25 bodova, dva boda više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Union Berlina. Majnc ima četiri poraza i zauzima osmo mesto na tabeli sa 18 bodova.

Fudbaleri Lajpciga slavili su na svom terenu Bajer iz Leverkuzena sa 2:0.

Prvi gol postigao je Kristofer Nkunku u 32. minutu, a pobedu je obezbedio Timo Verner pogotkom u 83. minutu.

Lajpcig je peti na tabeli sa 19 bodova, a Bajer koji je pretrpeo sedmi poraz, zauzima 16. mesto na tabeli sa devet bodova.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Augsburg sa 2:1.

Gostujući tim poveo je golom koji je u četvrtom minutu postigao Florijan Niderlehner, a izjednačenje Štutgartu doneo je Serhu Girasi pogotkom u 15. minutu. Pobedonosni gol postigao je Valdemar Anton u prvom minutu nadoknade.

Štutgart je ostvario drugu pobedu u ligi i 15. je na tabeli sa 11 bodova, a Augsburg ima tri boda više na 13. mestu.

Volfsburg je na svom terenu pobedio Bohum sa 4:0, a kasnije igraju Ajntraht Frankfurt – Borusija Dortmund.

U derbiju kola Borusija iz Dortmunda je slavila protiv Ajntrahta u Frankfurtu sa 2:1.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Dortmund je zabeležio sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je treći sa 22 boda, odnosno ima bod manje od Union Berlina, a tri od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Na drugoj strani, Ajntraht je peti na tabeli sa 20 bodova.

Prednost Dortmundu doneo je Julijan Brant u 21. minutu udarcem iz sredine kaznenog prostora, sa desetak metara, ali je samo pet minuta kasnije Daiči Kamada izjednačio lepim šutom sa 16-17 metara.

Konačan rezultat postavio je Džud Belingam u 52. minutu.

Fudbaleri Dortmunda će u narednom kolu Bundeslige dočekati Bohum, dok će Ajntraht u goste Augsburgu.