Najveći rival Bajernu u trci za titulu, Lajpcig, izgubio je u 32. kolu prvenstva Nemačke na gostovanju Borusiji iz Dortmunda rezultatom 3:2 i tim porazom razrešio sve dileme u borbi za titulu prvaka.

Bavarci sada i matematički imaju nedostižnu prednost, čime su obezbedili 31. titulu prvaka a 9. u nizu.

Borusija Dortmund je u derbiju protiv Lajpciga donela titulu najvećem rivalu, ali u isto vreme napravila ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

„Milioneri“ su sada četvrti i čekaju rezultat Ajntrahta, glavnog rivala za mesto u Ligi šampiona.

Sjajno je igrala Borusija i povela sa 2:0 golovima Rojsa u sedmom minutu i Sanča u 51. minutu i sve je izgledalo da će „milioneri“ lako doći do važne pobede.

Ipak, Lajpcig za manje od 15 minuta preko Klostermana i Olma došao do izjednačenja i  meč je ušao u neizvesnu završnicu.

Kada je delovalo da će Dortmund ostati bez značajnih bodova, Džejdon Sančo je tri minuta pre kraja doneo veliku pobedu domaćem timu.

Lige šampiona se nije ni odrekao ni Volfsburg. Uz het-trik Brekala, u gradu Volksvagena je savlado Union Berlin, i sada se nalazi na trećem mestu.