Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Hofenhajm na Alijanc areni u meču devetog kola Bundeslige sa 4:0.

Bavarci su slavili na krilima pogodaka Serža Gnabrija, Roberta Levandovskog, Kingslija Komana i Maksima Čupo-Motinga, po dva u svakom od poluvremena.

Bajernu je poništen gol u osmom minutu zbog prekršaja Gnabrija, ali je isti igrač u 18. minutu pogodio mrežu rivala za 1:0.

Levandovski je u drugom minutu promašio zicer posle dodavanja Tomasa Milera, ali je onda u 30. ispalio projektil sa više od 20 metara i pogodio ugao gola Hofenhajma za 2:0.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Na 3:0 povisio je Čupo-Moting u 82. minutu, da bi u 87. Kingsli Koman posle druge asistencije Dajoa Upamekana, postavio konačan rezultat 4:0.

Istog dana svoj meč je odigrala i Borusija iz Dortmunda i „milioneri“ su pobedili Arminiju iz Bilefelda sa 3:1. Lajpcig je sa 4:1 nadigrao tim Grojter Firta, dok je Frajburg sa 2:0 bio bolji od Volfsburga.

Bajern je ovom pobedom zadržao prvo mesto ispred Dortmunda sa 22 osvojena boda, dok Borusija ima 21. Hofenhajm je na desetom mestu sa 11 bodova.