Bajern Minhen/Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Bavarci su na sjajan način započeli novu sezonu.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena deklasirali su ekipu Bohuma u trećem kolu Bundeslige rezultatom 7:0.

Delovalo je da će odlazak Roberta Levandovskog, poljskog napadača, u Barselonu uticati na njihov učinak u napadu, ali se to nije desilo.

Naprotiv, nemački šampion je sa 15 golova oborio rekord star 43 godine, za najviše postignutih golova u prva tri meča Bundeslige.

Prethodni rekord je držala ekipa Borusije iz Mehngladbaha, koja je u sezoni 1973/74 postigla 13 golova na prve tri utakmice.

Bavarci su u prvom kolu pobedili Ajntraht 6:1, u drugom Volfsburg sa 2:0 i sada Bohum sa 7:0.

Pored ovog rekorda, Bajern je prva ekipa u istoriji Bundeslige koja je postigla šest golova na prve tri utakmice.

BONUS VIDEO Borusija vodila do 89. minuta, pa onda za šest minuta ispustila pobedu.

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram