Levandovski u duelu sa igračem Majnca

Fudbaleri Bajerna su doživeli četvrti poraz ove sezone u Bundesligi na gostovanju Majncu rezultatom 2:1 i tako propustili prvu priliku da i matematički reše pitanje prvaka Nemačke.

Majnc je već do poluvremena stekao dva gola prednosti a strelci su bili Burkart u trećem i Kvaizon u 37. minutu. Strelac za tim iz Minhena je bio Robert Levandovski, ali je uspeo samo da ublaži poraz.

I pored poraza Bajern je zadržao prvo mesto na tabeli, ali će morati da čekaju do sledećeg kola da bi osvojili titulu i zvanično.

Ekipa Majnca je pobedom dodatno pobegla od borbe za opstanak i nalaze se na 12. poziciji sa 34 boda.

Važnu pobedu u borbi za mesto u Ligi šampiona je ostvarila Borusija iz Dortmunda koja je kao gost bila bolja od Volfsburga sa 2:0 . Oba pogotka je postigao Erling Holan. Ekipa Borusije je od 59. minuta igrali sa desetoricom jer je Džud Belingem dobio drugi žuti karton.