FOOT: EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Fudbeleri Bajerna bili su siloviti i sa 7:0 pobedili novajliju Bohum na Alijanc areni.

Bajern je od prvog trenutka zna šta želi, pa je do poluvremena već imao vođstvo od četiri gola prednosti.

U drugom poluvremenu postigli su još tri, a u 87. minutu im je jedan i poništen.

Dva gola postigao je Džošua Kimih, dok su po jednom strelci bili Levandovski, Čupo-Moting, Gnabri i Sane, a viđen je i jedan autogol.

Bajern je ovom pobedom izbio na prvo mesto, na kom će biti minimum do sutrašnjeg meča između Volfsburga i Ajntrahta iz Frankfurta.

Volfsburg ima prilikom da pobedom pretekne Bavarce.

Ostali mečevi nemačke Bundeslige, koji su odigrani u okviru subotnjeg programa su razočarali.

Mečevi Arminija – Bilefeld i Majnc – Frajburg završeni su bez golova, Augsburg je minimalnim rezultatom slavio protiv Borusije Menhengladbah, dok su Keln i Lajpcig odigrali 1:1.