Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedio je Ajntraht u Frankfurtu u meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Tim Ćabija Alonsa je tako izjednačio rekord Benfike od 48 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Benfika je svoj rekord postavila između decembra 1963. i februara 1965. godine, a Leverkuzen je to uradio u drugačijim okolnostima i vremenu.

„Farmaceuti“ su na putu do rekorda koji nemaju ni mnogi drugi velikani evropskog fudbala, dali 134 gola na 48 utakmica i nisu izgubili nijednom, mada su se više puta vadili u nadoknadi.

Ovog puta tih dilema nije bilo. Granit Džaka je pogodio u 12. minutu za 1:0, poravnao je Ugo Ekitike u 32. da bi Patrik Šik vratio prednost gostima u Frankfurtu u 44. minutu.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Bajeru, jer je Ezekijel Palasios u 58. minutu penalom povisio na 3:1, Žeremi Frimpong je u 77. dao gol za 4:1, a konačnih 5:1 je postavio Viktor Bonifejs u 89. minutu.

Tim iz Leverkuzena sada ima 84 boda na prvom mestu tabele, već je osvojio šampionsku titulu u Nemačkoj i svaka pobeda nakon toga je samo bonus na već sjajnu sezonu.

Ajntraht je šesti sa 45 bodova i Frajburg vreba to Ajntrahtovo mesto sa 41 bodom na sedmoj poziciji, pošto frankfurtski klub kaska 15 bodova za mestom koje vodi u Ligu šampiona.