U 25. kolu Bundeslige, Augzburg je na svom terenu pobedio Borusiju iz Menhengladbaha rezultatom 3:1.

Iako je prvo poluvreme završeno bez golova, gosti iz Menhengladbaha su propustili šansu uztakmice pošto je kapiten Lars Štindl sa bele tačke pogodio samo stativu.

Usledila je kazan u drugom poluvremenu. Seriju golova otvorio je u 52. minutu Vargas koji je ušao umesto Beneša. Borusija je uvratila 68. minutu preko Nojhausa, samo osam minuta kasnije Rihter doneo novu prednost Augsburgu.

Borusija je pokušala da dođe do izjednačenja, ali je dilemu oko pobednika razrešio Han u 89. minutu i postavio konačan rezultat.

Menhengladbah je tako nastavio crni niz koji sada iznosi osam mečeva u prvenstvu i devet u svim takmičenjima bez pobede i sve je dalji od mesta koje vodi u Evropu. Sa druge strane, Augzburg je drugom pobedom u poslednje tri utakmice pobegao na 10 bodova od zone ispadanja i sve je bliži da obezbedi opstanak.