Foto Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Dušan Vlahović je nastavio svoju seriju golova u Italiji pošto je u meču 15. kola između Fjorentine i Sampdorije ponovo zatresao mrežu rivala.

U meču u kojem Fjorentina sa 3:1 savladala rivala, Vlahović je postigao drugi gol kojim je njegov tim kompletirao preokret.

Povela je Sampdorija golom Gabijadinija, u 15. minutu, a samo osam minuta kasnije je izjednačio Kaljehon. Vlahović je u 33. minutu postigao drugi gol kada je na asistenciju Bonaventure glavom iz ne baš lake pozicije savladao golmana gostiju.

Ovo je Vlahoviću 12. gol od početka sezone čime se odlepio na listi strelaca ispred Čira Imobilea koji ima 10 na svom kontu na drugom mestu.

Vlahović je tako nastavio da pomera granice ove sezone.

Treći gol je delo Sotila u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Tim iz Firence je na šestom mestu sa 24 boda, dok Sampdorija ima 15 bodova na 15. mestu na tabeli.