Čelsi je pogubio pravac posle jedne velike greške.

Fudbaleri Čelsija poraženi su u meču trećeg kola Premijer lige sa 3:0 od Lids junajteda.

Lids je na svom terenu bio ubedljiv, a „plavci“ su upisali prvi poraz u sezoni, pored kog imaju još po pobedu i remi.

Američki igrač Brenden Aronson je doveo Lids u vođstvo u 33. minutu, ali je pogotku šurovao katastrofalan kiks Eduarda Mendija.

Golman Čelsija se propisno obrukao jer je hteo da se poigrava pred svojim golom i dribla bez potrebe, pa je to Aronson kaznio.

Oduzeo mu je loptu i lagano je smestio u mrežu. Nešto slično je uradio i Đanluiđi Donaruma u meču Pari Sen Žermena i Real Madrida u prošlosezonskoj Ligi šampiona, pa je odatle krenuo veliki preokret Reala.

Na 2:0 za Lids, povisio je Rodrigo već u 37. minutu. Asistirao mu je Džek Harison i to posle prekida sa leve strane.

Rodrigo je bio najviši u skoku i najbrži na lopti, pa je glavom zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je sam Harsion, kada mu je Rodrigo uzvratio uslugu i asistirao u 69. minutu za 3:0.

Loptu je levim krilom povukao Danijel Džejms koji je podigao centaršut pred peterac za Aronsona.

Amerikanac nije uspeo da udari loptu glavom, ona je stigla do Rodriga, koji je u trku asistirao Harisonu za potop Čelsija.

Lids sada ima dve pobede i jedan remi, što ga je posle meča smestilo na treće mesto Premijer lige, dok je Čelsi 12.