Fudbaleri Atalanta načinili su značajan korak ka plasmanu u Ligu šampiona pošto su pobedili Napoli sa 2:0, dok je Roma kod kuće istim rezultatom poražena od Udinezea.

Ovim porazom, Rimljani su sebe definitivno udaljili od borbe za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, jer sada zaostaju za Atalantom ogromnih12 bodova.

Gosti su poveli u 12. minutu, Kevin Lasanja je centrirao na volej Rodrigu de Polu, ovaj je loše uhvatio volej, lopta se neočekivano vratila do De Pola koji je pokazao kako se to radi, preciznim udarcem je poslao loptu u mrežu.

Roma je u 30. minutu ostala sa desetoricom zbog isključenja Dijega Perotija i tako olakšala posao gostima.

U drugom delu, posle brze kontre, na dodavanje De Pola, Ilija Nestorovski je bio na pravom mestu i tako je Udineze stigao do bodova, koji će mu svakako mnogo značiti u borbi za opstanak.

Atalanta je tako profitirala na porazu Rome. Uvećala je prednost i sadaima velike šanse za novi izlazak u elitno takmičenje UEFA, dok je Napoli ponovo odigrao prilično slabo.

U Bergamu, se sve dogodilo u drugom delu susreta, a golove su postigli Mario Pašalić u 47. minutu i Robin Gosens u 56. minutu.