Fudbaleri Aston Vile pobedili su Lester rezultatom 2:1 u meču 15. kola Premijer lige.

Ovo je ujedno bio duel trenera Aston Vile Stivena Džerarda i njegovog bivšeg trenera Brendana Rodžersa.

Utakmicu su bolje otvorile „lisice“, koje su golom Harvija Barnsa došli do prednosti u 15. minutu.

Praktično u prvoj akciji kako su krenuli sa centra, igrači Vile su izjednačili, a pogodak je postigao Konsa nakon slobodnog udarca i asistencije Emilijana Buendije.

Do kraja prvog poluvremena viđena je jedna sporna situacija, kada je Džejkob Remzi postigao gol za ekipu Stivena Džerarda, ali je on poništen nakon gledanja VAR-a. Sudija je dosudio faul za golmana Kaspera Šmajhela.

Ezri Konza je izrastao u pravog heroja pošto je u 54. minutu ponovo pogodio mrežu za konačnih 2:1. Pokušali su Barns i Džejms Medison da izjednače, ali je njhove udarce odbranio Emilijano Martinez.

Aston Vila se ovim trijumfom izjednačila na tabeli sa Lesterom na deobi 10. pozicije sa 19 bodova.

Vila će u sledećem kolu igrati protiv Liverpula, što će značiti Džerardov povratak na Enfild, gde je proveo najbolje igračke dane.

Lester u 16. kolu dočekuje Njukasl, koji se bori za opstanak u ligi.