"Tobdžije" nastavljaju da gaze ka Evropi i povratku u elitu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu sa 1:0 u meču 30. kola engleske Premijer lige.

„Tobdžije“ su jedini pogodak postigle u prvom poluvremenu i on se ispostavio dovoljnim za tri boda.

Strelac je bio Bukajo Saka, koji je iz prekida pokrenuo akciju, poslao pas desno za Sedrika Soareša.

Sedrik je poslao pas u kazneni prostor, lopta se izodbijala i došla na ivici šesnaesterca do Sake.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Mladi talenat Arsenala je šutirao iz prve po zemlji, bio je dovoljno precizan i njegov tim je poveo u 30. minutu.

Arsenal je do kraja meča imao nešto više pokušaja ka golu Aston Vile, iako je domaćin na Vila Parku bio nešto konkretniji u drugom poluvremenu.

Slavni londonski klub sada ima 54 boda na četvrtom mestu tabele Premijer lige, dok je Aston Vila deveta sa 36 bodova.

Arsenalu ova pobeda znači zbog bodova u borbi za Ligu šampiona, u kojoj sada beže četiri boda petoplasiranom Mančester junajtedu koji ima i utakmicu više.