Fudbaleri Ajntrahta savladali su Hertu rezultatom 3:1 u susretu 19. kola nemačke Bundeslige.

Ajntraht je bio bolji rival nakon prvih 45 minuta, ali nije imao sreće u nekoliko navrata, pa je u nastavku meča stigla kazna.

Herta je povela preko Krištofa Pjonteka u 66. minutu, samo šest minuta nakon što je udarac Filipa Kostića zaustavila stativa, ali je domaći tim ipak uspeo da stigne do zasluženog gola u 68. minutu.

Idealan centaršut Kostića se leve strane je mestralno pokupio Andre Silva i glavom postigao svoj 15. gol u sezoni.

Ajntraht je dominirao do kraja meča, a Martin Hintereger doneo je vođstvo u 85. minutu, pre nego što je Silva sa bele tačke u petom minutu nadoknade postigao drugi gol na meču.

Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za Ajntraht dok je Luka Jović u igru ušao u 61. minutu.

Ajntraht se posle osme pobede u ligi probio na treće mesto na tabeli gde ima 33 boda, dok je herta na 14. mestu sa 17 bodova.