Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Barselonu i osvojili Superkup Španije u nedelju uveče, a njegovi igrači su znali kako da to proslave.

Baskijci su pobedili 3:2 posle preokreta i golova Oskara De Markosa, Asijera Vilalibra i Injakija Vilijamsa.

Vilalibr je svoj pogodak dao u 90. minutu za izjednačenje i baš je on poveo atmosferu posle meča tako što je zasvirao u trubu.

Time je samo začinio „čorbu“ Barseloni, jer je Lionel Mesi isključen u 120. minutu zbog toga što je protivničkog igrača udario laktom.

Sve ovo nije promaklo španskim medijima, koji pišu da je proslava Vilalibra jedinstvena, te da je i momak koji je ponikao u Bilbau, vrlo specifičan lik.

Da podsetimo, Asijer ima 23 godine, igra na poziciji napadača i već dve godine je prvotimac Atletik Bilbaa.