Arsenal Volverhempton fudbal

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vulverhempton sa 2:0 u meču 16. kola Premijer lige.

„Tobdžije“ su iskoristile kiks prvog pratioca Mančester sitija, koji je izgubio od Brentforda 2:1.

Arsenal je tokom većeg dela meča sa Vulverhemptona napadao, bio konkretan, „zujao“ oko kaznenog prostora i to naplatio tek u drugom poluvremenu.

Vulvsi nisu bili bez svojih šansi, imali su ih, samo je Arsenal svoje najzrelije iskoristio, a momci u žutim dresovima nisu.

Gosti su već u 16. minutu ostali bez Granita Džake, kome je pozlilo, uhvatio se za stomak i morao je van.

Zamenio ga je Fabio Vijeira, što će se uz dobro raspoloženog Gabrijela Martinelija i Martina Edegora ispostaviti kao dobitni izbor Mikela Artete.

Upravo je Vijeira u 55. minutu probio po levoj strani i po zemlji uposlio Edegora, a Norvežaninu nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

Dotle je Arsenal već imao jednu prečku, a Gabrijelu Žezusu je poništen gol zbog ofsajda.

„Tobdžije“ su čitav posao završile u 75. minutu. Martineli je petom ostavio loptu za Zinčenka, ovaj je poslao pas za Martnelija, Brazilac je šutirao, Žoze Sa odbranio, a lopta se odbila na nogu taličnom Edegoru.

Edegor je još jednom šutirao i bio precizan posle čega je Vulverhempton preuzeo inicijativu i imao nekoliko promašenih šansi.

Kod jedne od njih se istakao i golman gostiju Aron Ramsdejl, koji je dobro reagovao kod šuta Danijela Podensa u poslednjih pet minuta.

Podense je pre toga atraktivno probao da izvede i „makazice“, gađao je pored stative, pa Vulvsi nisu uspeli da dođu ni do nade u čudo i bod. Arsenal stoga sada ima 37 bodova na prvom mestu Premijer lige.

Siti je drugi sa 32 boda, Njukasl junajted, koji je u subotu pobedio Čelsi sa 1:0, treći je sa 30 bodova i utakmicom više.

Totenhem, koji je čudesnim preokretom savladao Lids junajted sa 4:3, četvrti je sa 29 bodova.