Težak poraz "tobdžija".

Fudbaleri Arsenala poraženi su od Njukasla sa 2:0, čime su šanse za plasman u Ligu šampiona sveli u domen teorije.

Iako je Arsenalu pobeda bila neophodna a „svrake“ sa Tajna nisu imale nikakav rezultatski imperativ, situacija na terenu je odavala u potpunosti drugačiji utisak.

Tokom prvih 45 minuta „svrake“ su stvorile nekoliko solidnih prilika, ali nisu uspeli da zatresu mrežu sve do

Njukasl je do prednosti stigao autogolom Vajta u 55. minutu nakon kontre i centaršuta sa levog boka, dok je na 2:0 povisio Gimaraeš pet minuta pre kraja susreta.

Pored toga, Njukasl je imao još pet ili šest sjajnih šansi, ali su ostali na samo dva gola.

Arsenalu je za plasman u Ligu šampiona preostala teorija, pošto kolo pre kraja imaju dva boda manje u odnosu na Totenhem, pa je gotovo izvesno da će naredne sezone igrati u Ligi Evrope, dok je Njukasl stigao do 12. pobede u sezoni i 12. mesta na tabeli, ali je i pokazao da će uz par pojačanja biti konkurentan takmac u borbi za sam vrh Premijer lige.

Votford – Lester 1:5 (1:2)

(Žoao Pedro 6 – Medison 18, Vardi 22, 70, Barns 46, 86)

Vest Hem – Mančester siti 2:2 (2:0)

(Boven 24, 45 – Griliš 49, Coufal 69. autogol)

Vulverhempton – Norič 1:1 (0:1)

(Ait Nuri 55 – Puki 37)

Everton – Brentford

(Kalvert-Luin 10, Rišarlison 45+2 penal – Kolmen 37. autogol, Visa 62, Henri 64)