Fudbaleri Arsenala pobedili su kao gosti ekipu Brajtona, dok je Lids na gostovanju Vest Bromu postigao pet golova u utakmicama 16. kola Premijer lige.

Nakon pobede u derbiju protiv Čelsija u prošlom kolu, ekipa Arsenala upisala je i drugi uzastopni trijumf.

Akciju iz 66. minuta koju je poveo Bukajo Saka, golom je završio Aleksandar Lakazet stigavši do petog gola u ligi ove sezone.

Nakon šokantnog remija na Enfildu protiv Liverpula pre dva dana, ekipa Vest Broma nastavila je po starom, pa je protiv Lidsa na svom terenu doživela pravu katastrofu, 0:5.

Ekipa Marela Bijelse je odigrala furiozno prvo poluvreme, a golovima Sojersa sa penala, Alioskog, Herisona i Rodriga vodili su sa 4:0 nakon 40 minuta igre.

Konačan rezultat postavio je Rafinja u 72. minutu.

Sautempton je i četvrti vezani meč u ligi završio bez pobede nakon što je odigrao bez golova protiv Vest Hema.

Popularni „sveci“ nisu mogli da računaju na svog trenera Rala Hazenhitela koji je meč vodio od kuće.

Austrijanac je putem audio-video komunikacije sa stručnim štabom imao uvid u dešavanja na terenu, a do daljeg će biti u izolaciji jer mu je član porodice pozitivno testiran na koronavirus.

U derbiju začelja, Barnli je pobedio Šefild junajted sa 1:0, pa ekipa Krisa Vajldera ostaje jedina u ligi koja nema nijedan trijumf.