AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima Šefild junajted rezultatom 0:6 u 27. kolu Premijer lige i tako nastvaili sjajan niz.

Ovo je bila treća uzastopna pobeda „tobdžija“ u gostima, gde je klub slavio sa pet ili više datih golova, što je samo Arsenalu pošlo za rukom u istoriji Premijer lige.

Pre Šefilda, na gostujućem terenu je Arsenal bio bolji i od Barnlija (5:0) i Vest Hema (6:0).

Na poslednjih sedam utakmica u Premijer ligi, Arsneal ima 31:3 gol razliku uz naravno sve pobede.

Arsenal je poveo u petom minutu golom Martina Odegarda, a prednost je udvostručio fudbaler ekipe iz Šefilda Džejden Bogl, autogolom u 12. minutu.

Treći gol za gostujući tim postigao je Gabrijel Martineli u 15. minutu, 10 minuta kasnije strelac je bio Kaj Haverc, a peti gol postigao je Deklan Rajs u 39. minutu.

Konačan rezučtat postavio je Ben Vajt pogotkom u 58. minutu.

Londonska ekipa ima 19 pobeda i 61 bod na trećem mestu na tabeli. Prvi je Liverpul sa 63 boda, a drugoplasirani Mančester siti ima 62.

Šefild junajted je pretrpeo 20. poraz i sa 13 bodova zauzima poslednje mesto na tabeli.