Fudbaleri Arsenala pobedili su Totenhem u šestom kolu engleske Premijer lige sa 3:1.

Arsenalu je za pobedu u londonskom derbiju bilo potrebno praktično samo prvo poluvreme, nakon kog su vodili sa 3:0.

Golove su redom postizali Emil Smit Rou, Pjer Emerik Obamejang i Bukajo Saka, koji su pokazali da u napad „tobdžija“ ipak treba imati vere, ali i strpljenja.

U drugom poluvremenu „pevci“ su imali više loptu u svojim nogama, ali sve što su uspeli jeste počasni pogodak Hjong Min Sona u 79. minutu.

Arsenalu je ovo treća pobeda zaredom, a redom su padali Norič, Barnli i sada Totenhem. Pre toga „tobdžije“ su imale tri uvodna poraza u ligi.

Totenhem je u suprotnoj situaciji – nakon tri uvodne minimalne pobede i prvog mesta, pali su na 11. poziciju sa tri vezana poraza, a Hari Kejn još uvek nije bio ni blizu postizanju pogotka u ligi.

U prvom meču dana Sautempton je na svom terenu poražen od Vulverhemptona sa 1:0.

Pobednički gol za Vulvse postigao je Raul Himenez, a asistenciju je upisao golman gostiju Hose Sa.