Veliki kiks.

Fudbaleri Arsenala su novim kiksom, remijem 2:2 na gostovanju gradskom rivalu Vest Hemu u 31. kolu Premijer lige, napravili veliki korak unazad u trci za šampionsku titulu.

Kao i prošle nedelje protiv Liverpula, Arsenal je i u nedelju vodio 2:0, ali je ispustio pobedu i dva važna boda koji mogu da ih koštaju gubitka titule. Golovima Gabrijela Žesusa u 7. i Martina Odegarda u 10. minutu Arsenal je u ranoj fazi meča stigao do ogromne prednosti.

U 33. minutu domaćin se vratio u igru, pošto je Said Benrahma sigurno izveo najstrožu kaznu. Upravo je penal preokrenuo ceo tok utakmice, ali onaj neiskorišćeni.

U 52. minutu Mikail Antonio je igrao rukom, a glavni sudija je pokazao na belu tačku iako je delovalo da je lopta napucana u ruku napadača Vest Hema.

Odgovornost je preuzeo Bukajo Saka, ali je promašio ceo gol. Samo tri minuta kaznije usledila je kazna, Džerod Bouven je matirao Arona Ramzdejla za 2:2, što je bio konačan rezultat meča. Antonio je propustio veliku priliku da donese potpuni preokret, u 82. minutu pogodio je prečku.

Arsenal je i dalje prvi, sa 74 boda, ali drugoplasirani Mančester Siti, koji ima 70 bodova, ima i meč manje, a uz to 26. aprila čeka „tobdžije“ na Etihadu.

Aston Vila – Njukasl 3:0 (1:0)