Arsenal je već nekoliko godina u slobodnom padu, ali početak ove sezone je apsolutni horor, a šlag na tortu je bio debakl od Mančester sitija u trećem kolu Premijer lige rezultatom 5:0.

Nakon poraza od Brentforda i Čelsija u prva dva kola u kojima nisu postigli nijedan gol što je najlošiji start u poslednjih 117 godina, u utakmici protiv Sitija je dostignuto novo dno.

U okviru trećeg kola Premijer lige, Arsenal je na gostovanju Mančester sitiju za manje od poluvremena primio tri gola, a Granit Džaka je dobio crveni karton posle potpuno nepotrebnog starta u situaciji kada opasnost nije bila na vidiku.

Taj trenutak je bio inicijalna kapisla za jedan deo navijača da krene ka izlazu sa stadiona, jer više nisu mogli da gledaju sramotno izdanje Arsenala.

Poveo je Siti već u sedmom minutu kada je Gundogan posle mlake reakcije odbrane Arsenala glavom sa peterca ubacio loptu u mrežu, da bi vrhunac pogubljenosti usledio u 12. minutu kada su čak trojica fudbalera gostiju promašila loptu u kaznenom prostoru i omogućili Feranu Toresu da postigne pogodak.

Potpuni debakl Arsenala je potvrdio Gabrijel Žesus na asistenciju Džeka Griliša u 43. minut.

U nastavku je pao tempo utakmice, a domaćin je to iskoristio da postigne još dva pogotka.

Prvo je Rodri u 53. minutu na asistenciju Ferana Toresa povećao prednost na 4:0, da bi i Tores krunisao sjajnu partiju drugim golom na meču u 84. minutu.

Da su igrači Pepa Gvardiole bili malo koncentrisaniji, moglo je da bude i ubedljivije na kraju.

Siti posle tri kola ima šest bodova, dok je Arsenal bez osvojenog boda sa gol razlikom 0:9.