Fudbaleri Arsenala i Kristal Palasa odigrali su u londonskom derbiju nerešeno 2:2, u utakmici osmog kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u osmom minutu golom Pjera Emerika Obamejanga, a izjednačio je Kristijan Benteke u 50.

Kristal Palas je pogotkom Odsona Eduara u 73. minutu došao do preokreta, a Arsenal je imao dobru priliku da izjednači u završnici utakmice, kada je Pol Tirni u 87. minutu snažnim udarcem pogodio prečku.

Bod domaćoj ekipi doneo je Aleksandar Lakazet golom u petom minutu nadoknade vremena.

Trener Kristal Palasa Patrik Vijera prvi put je kao trener predvodio ekipu protiv svog nekadašnjeg kluba Arsenala, čiji je bio kapiten.

Arsenal je vezao drugi remi, odnosno pet utakmica bez poraza u ligi i sa 11 bodova zauzima 12. mesto na tabeli.

Kristal Palas je treću uzastopnu utakmicu završio nerešeno i ima osam bodova na 14. mestu na tabeli.

Premijer liga, 8. kolo

Arsenal – Kristal palas 2:2 (1:0)

(Obamejang 8 – Benteke 50, Eduar 73)

Everton – Vest Hem 0:1 (0:0)

(Ogbona 74)

Njukasl – Totenhem 2:3 (1:3)

(Vilson 2, Dier ag 89 – Ndombele 17, Kejn 22, Son 45+3)

Votford – Liverpul 0:5 (0:2)

(Mane 9, Firmino 37, 52, 90+1, Salah 54)

Aston Vila – Vulverhempton 2:2 (0:0)

(Ings 48, Mekgin 69 – Sais 80, Koudi 86)

Lester – Mančester junajted 4:2 (1:1)

(Tilemans 31, Sojundžu 78, Vardi 83, Daka 90+1 – Grinvud 19, Rašford 82)

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.