Strašan meč.

U velikom derbiju 20. kola Premijer lige, Arsenal je na svom terenu savladao Mančester Junajted 3:2.

Neverovatan meč na „Emirejtsu“ je počeo golom Markusa Rašforda u 17. minutu, nakon asistencije Bruna Fernandeša.

Ipak, Arsenal se nije predao i ubrzo je izjednačio golom Edvarda Nketije, koji je nakon preciznog dodavanja Granita Džake smestio loptu u mražnu mrežu u 24. minutu.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još dobrih akcija,  ali nije bilo više golova i na pauzu se otišlo sa nerešenim rezultatom.

Tim iz Londona je nastavio da napada i u drugom delu, a to se isplatilo, pošto je Bukajo Saka u 53. minutu uspeo da matira Davida de Heu sa velike udaljenosti.

Krenulo je slavlje na tribinama, ali ono nije dugo trajalo, pošto su „crveni đavoli“ nakon kornera izjednačili preko Lisandra Martineza u 59. minutu.

Sve je „prštalo“ do kraja, a veliku radost Arsenalovim navijačima doneo je ponovo Nketija u 90. minutu.

Arsenal je još uvek na prvom mestu Premijer lige, a sada ima 50 bodova, pet više od Mančester sitija, kao i utakmicu manje od „građana“. Mančester junajted je ostao na 39 bodova, isto koliko ima i trećeplasirani Njukasl.

PREMIJER LIGA, 21. KOLO

SUBOTA

Liverpul – Čelsi 0:0

Bornmut – Notingem Forest 1:1 (1:0)

(Entoni 29 – Saridž 84)

Lester – Brajton 2:2 (1:1)

(Olbrajton 38, Barns 63 – Mitoma 27, Ferguson 88)

Lids – Brentford 0:0

Mančester siti – Vulverhempton 3:0 (1:0)

(Holan 40, 49, 54)

Arsenal – Mančester junajted 3:2 (1:1)

(Nketija 24, 90, Saka 53 – Rašford 17, Martinez 59)

PONEDELJAK

21.00 Fulam – Totenhem

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“