Fudbaleri Arsenala pobedili su u nedelju u gostima ekipu Totenhema rezultatom 3:2 u meču 35. kola Premijer lige.

Pogotke za Arsenal postigli su Pjer-Emil Hojbjerg (autogol) u 15, Bukajo Saka u 27. i Kai Haverc u 38. minutu.

Strelci za Totenhem bili su Kristijan Romero u 64. nakon velike greške golmana Arsenala Davida Raje, i Son Hjung-Ming iz penala u 87. minutu.

Fudbaleri Arsenala se nalaze na prvom mestu sa tabeli Premijer lige sa 80 bodova. Arsenal ima četiri boda više, kao i dve utakmice više od drugoplasiranog Mančester sitija.

„Tobdžije“ će u narednom kolu Premijer lige na svom terenu dočekati Bornmut.

Fudbaleri Totenhema se nalaze na petoj poziciji sa 60 bodova, a narednom kolu gostovaće Čelsiju.

Fudbaleri Bornmuta pobedili su tako]e u nedelju na svom terenu ekipu Brajtona rezultatom 3:0. Golove su postigli Markos Senesi u 10, Enes Unal u 52. i Džastin Klajvert u 87. minutu.

Bornmut je trenutno na desetom mestu sa 48 bodova, dok je Brajton 12. sa 44.

PREMIJER LIGA, 35. kolo

Vest Hem – Liverpul 2:2 (1:0)

(Boven 43, Antonio 77 – Robertson 48, Areola 65. autogol)

Fulam – Kristal palas 1:1 (0:0)

(Rodrigo Munjiz 53 – Šlup 87)

Mančester junajted – Barnli 1:1 (0:0)

(Entoni 79 – Amduni 87. penal)

Njukasl – Šefild junajted 5:1 (1:1)

(Isak 26, 61. penal, Gimaraeš 54, Ozborn 65. autogol, Vilson 72 – Ahmedhodžić 5)

Vulverhempton – Luton 2:1 (1:0)