Fudbaleri Arsenala pobedili su Brajton na gostovanju sa 4:2 i udaljili se na tabeli Premijer lige od Mančester sitija.

„Tobdžije“ su oberučke prihvatile kiks Sitija i remi sa Evertonom 1:1 u subotu popodne, pa su igrale „spuštenog garda“ sa Brajtonom od starta.

Ili preciznije od 66. sekunde kada je Bukajo Saka postigao vodeći gol za svoj tim. Tek što je domaća ekipa krenula sa centra, Arsenal je imao još jednu šansu u četvrtom minutu kada je Oleksandr Zinčenko izašao ispred golmana domaćih i „fulao“.

I u šestom minutu je Arsenal bio u prilici, ali je tek u 39. duplirao vođstvo preko Martina Edegora.

Vezista je pokupio odbitak i fantastično ga „žabicom“ smestio u mrežu sa petnaestak metara iz sredine.

Tek što je drugo poluvreme počelo, Edi Nketija se dobro snašao pred golom i iz neposredne blizine posle intervencije odbrane ćušnuo loptu u mrežu.

Brajton je u 65. minutu postigao gol kojim je vratio nadu. Kaoru Mitoma je sproveo loptu u mrežu posle dodavanja Paskala Grosa.

Nije se dugo čekao odgovor tima Mikela Artete. Igrao se 71. minut kada je Edegor uposlio Gabrijela Martinelija, a ovaj dao četvrti gol svog tima.

Evan Ferguson je u 77. minutu smanjio na 4:2, a onda je u završnici usledio period napetosti.

Mitoma je odlično prošao po levoj strani, šutirao je iskosa i pogodio donji levi ugao gola Arsenala za 4:3 u 88. minutu.

Taj gol je posle nekoliko minuta „većanja“ poništen zbog ofsajda posle pregledanja VAR snimka, a Arsenal je do kraja sačuvao prednost od dva gola i uvećao prednost na tabeli.

Sada ima 43 boda, sedam više od najbližeg pratioca Mančester sitija, koji je u subotu osvojio bod.

Premijer liga, 18. kolo:

Brajton – Arsenal 2:4 (0:2)

(Mitoma 65, Ferguson 77 – Saka 1, Edegor 39, Nketija 47, Martineli 71)

Vulverhempton – Mančester junajted 0:1 (0:0)

(Rašford 76)

Bornmut – Kristal Palas 0:2 (0:2)

(Aju 19, Eze 36)

Fulam – Sautempton 2:1 (1:0)

(Vord-Praus 32 ag, Palinja 88 – Vord-Praus 56)

Mančester siti – Everton 1:1 (1:0)

(Holan 24 – Grej 64)

Njukasl – Lids junajted 0:0

15.00 Totenhem – Aston Vila

17.30 Notingem Forest – Čelsi

BONUS VIDEO: Poslednji penal i slavlje navijača Srbije posle prolaska u četvrtfinale Mundijala