Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su ekipu Majnca 1:0, u meču 17. kola Bundeslige.

Tim Filipa Kostića slavio je golom u prvom poluvremenu i nastavio je sa usponom forme, pošto mu je ovo bila treća uzastopna pobeda.

Jedini strelac za tim iz Frankfurta bio je Jesper Lindstrom u 35. minutu, kada mu je asistirao Rafael Bore.

Kostić je između ostalih imao šansu i za ubedljiviji trijumf, ali ni on ni Bore i Kamada nisu realizvali svoje prilike.

To nije smetalo Ajntrahtu, koji je nastavio da se penje i u Bundesligi, pošto sada ima 27 bodova na petom mestu tabele. Majnc je na osmoj poziciji sa 24 boda.

Istog dana, u subotu su odigrani mečevi Bohuma i Union Berlina, Grojter Firta i Augzburga, Lajpciga i Arminije Bilefeld, odnosno Hofenhajma i Borusije Mehengladbah.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Union je slavio sa 1:0, Grojter Firt i Augzburg su remizirali bez golova, u Hofenhajmu je bilo 1:1, dok je Arminija iznenadila Lajpcig sa 2:0. U subotu se igra i meč Borusije Dortmund i Herte.