Detalj sa utakmice Ajaksa i Tventea, Foto: EPA-EFE/VINCENT JANNINK

Fudbaleri Ajaksa kiksnuli su na početku borbe za šampionsku titulu u Holandiji remijem sa Tventeom u drugom kolu Eredivizije.

Dušan Tadić i saigrači su odigrali 1:1, a pobedu su ispustili u završnici susreta u kom su prvi poveli u 51. minutu.

Ni zvučno pojačanje u vidu Sebastijena Alea, niti loša forma Tventea i tri poraza, uz jedan remi iz mečeva koji su prethodili Ajaksu nisu pomogli „kopljanicima“.

Ajaks je poveo golom Francuza u 51. minutu, iako je Tvente tokom meča više pokušavao da ugrozi gol rivala. Tadić, koji je odigrao ceo meč, i ostali su kontrolisali posed lopte, ali se to na kraju nije odrazilo na krajnji rezultat kako su želeli.

Tvente, za koji je igrao Luka Ilić do 65. minuta, izjednačio je golom Robina Propera u 86. minutu i time postavio konačan rezultat za prvo saplitanje Ajaksa u ligi, posle debakla od PSV Ajndhovena (0:4) u Superkupu, ali i ubedljive pobede nad Nijmegenom u prvom kolu prvenstva (5:0).

Tim iz Amsterdama je trenutno na četvrtom mestu tabele sa četiri boda, dok su PSV, Fejenord i Herenven do sada bili maksimalni sa po šest bodova.