Konačno je završen popularni "klasiker".

Nakon četiri dana haosa i prekida utakmice fudbaleri Fejenorda su pobedili Ajaks sa 4:0 u najvećem derbiju holandskog fudbala.

Prvobitno je ovaj derbi odložen 24. septembra tokom drugog poluvremena i rezultata 3:0 za Fejenord nakon što su navijači domaćina napravili haos na tribinama.

Tokom prvog poluvremena navijači su ubacili nekoliko pirotehničkih sredstava na teren, a ludilo se nastavilo i ispred stadiona pošto su huligani Ajaksa lomili ulazna vraza.

Santijago Himenez je pogodio u 9. i 18. minutu, da bi Igor Paiksao u 37. minutu potvrdio dominaciju Fejenorda koji je pre ovog kola bio prvi na tabeli.

U nastavljenom meču Himenez je postigao i treći gol u 59. minutu i nakon četiri dana ovaj haos se konačno završio.

BONUS VIDEO Leo Mesi – fudbaler koji svakim danom nastavlja da ispisuje istoriju fudbala