Tadić

Ajaks je na gostovanju Herevenu trijumfovao (3:1), a pobedu "kopljanika" sa dva gola trasirao je reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

Tim iz Amsterdama vratio se na ispravan kolosek i posle niza loših igara, posebno na strani, upisao rutinsku pobedu na gostovanju Herevenu.

Šampion Holandije rivala je načeo u 57. minutu golom Tadića. Reprezentativac Srbije iskoristio je veoma nespretnu reakciju odbrane domaćina i matirao Bednareka.

Samo tri minuta kasnije Tadić se našao na pravom mestu i posle kornera dočekao loptuu na metar od gol linije i prosledio je u mrežu.

Sve dileme po pitanju pobednika razrešio je Proms koji je nastavio blickrig Ajaksa i u 63. minutu povisio rezultat.

Tačku na susret stavio je Van Bergen počasnim pogotkom u 67. minutu.

Ajaks je pobedom na gostovanju Herevenu nastavio šampionsku trku sa AZ Alkmarom. Oba tima imaju po 56 bodova posle 25. kola i identičan učinak od 18 pobeda, dva remija i pet poraza.

Hereven je u srcu tabele, na desetom mestu, sa osam pobeda i po devet poraza i remija.