Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa pred svojim navijačima rezultatom 89:86 u 33. kolu Evrolige.

Raiffeisen banka, prijatelj košarke. Bez greške u koracima, otvaranje računa za 15 minuta potpuno onlajn. Stvarno može.

Olimpijakos je došao do prednosti već na samom startu. Vodio je 8:2 na početku, a kasnije je prednost bila i dvocifrena. Zvezda je uspevala da se vrati svaki put kada bi se Olimpijakos odlepio. Grčka ekipa je držala prednost od pet do osam razlike tokom većeg dela prvog poluvremena.

Zvezdu je u prvom delu nosio Adam Hanga koji je u ovom delu imao čas 15 poena. Nije Zvezda dozvoljavala da se Olimpijakos odlepi, ali nije uspevala ni da preokrene.

U drugom poluvremenu, situacija je bila slična. Ponovo je Olimpijakos počeo bolje i napravio dvocifrenu razliku, ali dse Zvezda vraćala. Nemanja Nedović je vezao tri trojke i tako doneo izjednačenje u trećoj četvrtini.

Miloš Teodosić je pogodio trojku u samom finišu treće četvrtine i tada je Zvezda prvi put povela.

Međutim, Olimpijakos je najviše preko Mozesa Rajta i Najdžela Vilijamsa Gosa uspevao da vrati i održi razliku. Imala je Zvezda šansu da uvede utakmicu u produžetak.

Nemanja Nedović je u poslednjem minutu promašio šut za izjednačenje. Potom je Olimpijakos promašio oba slobodna bacanja i Zvezdi se ukazala nova šansa. U poslednjem napadu, Teodosić je bacio loptu u aut.

Džoel Bolomboj je bio najbolji pojedinac na utakmici. Zvezdin centar je upisao 19 poena i 12 skokova. Hamga je takođe imao 19 poena, ali uz četiri skoka i tri asistencije. Rokas Giedraitis je završio utakmicu sa 16 poena i sedam skokova, a Nedović sa 15 poena uz po četiri skoka i asistencije.

U redovima Olimpijakosa, najbolji je bio Mozes Rajt sa 20 poena i četiri skoka.

Zvezdi je ovo bila poslednja utakmica ove sezone u Evroligi pred domaćim navijačima. U poslednjem kolu, gostovaće Anadolu Efesu 11. aprila.

Zvezda je 16. na tabeli i tu će i završiti ove sezone. Trenutno ima 11 pobeda i 22 poraza. Olimpijakos je peti sa 21 pobedom i 12 poraza.