Sve zanimljive detalje sa meča pogledajte u blogu Nova.rs

Košarkaši Partizana pobedili su Monako rezultatom 100:80 u beogradskoj „Areni“ u okviru 17. kola Evrolige.

Iako je rezultat na kraju ubedljiv, pobednik je rešen tek u poslednjem periodu koji je Partizan rešio u svoju korist sa 31:12.

Glavni razlog pobede crno-belih može se naći u fenomenalnom šutu za tri poena, koji je bio na visokih 60 procenata – 15 od 25.

Pored toga i odbrana na Majku Džejmsu je bila i više nego dobra, pošto je plejmejker Monaka odigrao jednu od najlošijih utakmica u karijeri – 2/12 iz igre uz tri izgubljene lopte.

Na kraju utakmice je Džejms pogodio i vrh table, nakon čega su ga navijači crno-belih provocirali skandiranjem „MVP, MVP“.

Kada smo već kod navijača valja pomenuti da je „Arena“ bila ispunjena do poslednjeg mesta, te da su pristalice crno-belih imali majice u bojama kluba i stvorili atmosferu za pamćenje.

Ključnu seriju crno-beli su napravili početkom četvrte deonice, kada su postigli 10 poena zaredom, dok se Monako mučio u napadu.

Najbolji u redovima pobedničkog tima bio je Matijas Lesor sa 21 poenom i osam skokova, dok je Kevin Panter ubacio 19 poena uz četiri asistencije. Blistao je i Danilo Anđušić sa 12 poena, a šut za tri poena bio mu je 4/4.

Dvocifreni su bili još i Jam Madar sa 15, Dante Egzum sa 11, te Zek Ledej sa 10 poena i pet skokova.

Kod Monaka nešto bolji od ostalih bio je Eli Okobo sa 17 poena i devet asistencija, dok je Alfa Dijalo ubacio 12 poena.

Partizanu je ovo bila sedma uzastopna pobeda u svim takmičenjima, odnosno četvrta u Evroligi. Crno-beli su sada na skoru 8-9 i zauzimaju 11. poziciju u elitnom takmičenju, dok je Monako i dalje treći sa 11 trijumfa i šest neuspeha.

U narednom kolu Partizan ide na noge Makabiju iz Tel Aviva, dok će Monako dočekati Olimpijakos.

Monako je nešto bolje otvorio utakmicu, ali je onda usledila serija crno-belih od 12:2 kojom su poveli 17:9. Panter je u tim momentima bio nezaustavljiv, a Monako se propisno mučio u napadu. Okobo i Braun su vezali četiri poena, ali je odgovorio Lesor sjajnim potezom na niskom postu. Braun je pogodio težak šut preko Egzuma, a Naneli je bio blizu da postigne neverovatnu trojku za kraj četvrtine, ali se to ipak nije desilo, pa je rezultat bio 26:17.

Gosti su postigli pet poena u nizu na startu drugog perioda, tokom kojeg je vladala velika borba na terenu. ekipe su se smenjivale u vođstvo, Dijalo i Okobo su bili glavni u napadu Monaka, ali je Panter pogodio trjku za vođstvo od dva poena. Pred sam kraj prvog poluvremena Partizan se spetljao u dva napada, pa je imao samo plus jedna na odmoru – 48:47.

Braun i Okobo su poentirali na startu treće četvrtine, pa je Monako poveo sa dva razlike. Nakon toga je usledila šuterska raspodija Partizana za preokret. Papapetru je pogodio važnu torjku u momemntima kada je Monako opet poveo, pa je Partizan preko Egzuma zadržao vođstvo i pred poslednjih deset minuta – 69:68.

Tada je usledila ona velika serija od 10:0 koju smo spomenuli, a Anđušić je sve začinio svojim trojkama nakon kojih je „Arena“ proključala. Džejms je u više navrata bespotrebno forsirao, ali je i Partizanova timska odbrana bila na izuzetno visokom niovu, pa je do kraja utakmice zadržana i povećana dvocifrena prednost.