Košarkaši Makabija razbili su Valensiju rezultatom 95:80 kao domaćini u Beogradu i učinili vleiku uslugu i ekipi Partizana koja se sa španskim timom bori za 10. mesto i plasman u plej-in.

Crno-beli su pred ovo kolo imali isti skor kao Valensija pa će u četvrtak imati priliku da se pobedom protiv Olimpijakosa u „Beogradskoj areni“ od 20.30 odlepe u odnosu na rivala.

Neizvesnu borbu videli smo samo u prvoj četvrtini ukojoj je Valensija na krilima Semija Odželeja serijom stekla i prednost, ali je u poslednjimt renucima prve četvrtine ostala bez iste.

Tokom drugog poluvremena Makabije održavao dvocifrenu prednost, pre svega preko raspoloženih Vejlda Boldvina i Džoša Niba. Kada je u poslednjem periodu domaćin stigao do prednosti od 17 poena, bilo je jasno da je sudbina Valensije na ovom duelu zapečaćena.

Najbolji u taboru domaćih su bili Boldvin sa 17 poena, odnosno Nibo sa 15 koji su na kraju imali indeks 23 i pofelili epitet igrača utakmice. Odželeje je imao 15 na drugoj strani,a  dobar meč je odigroa i Robertson sa 13 poena,a li je sve to bilo malo za sjajnog domaćina.

Valensija je sada na 14-18 sa veoma malim šansama za 10. mesto na tabeli na kraju regularnog dela sezone. Treba imati na umu da Partizan i Valensija igraju u „Beogradu“ u poslednjem kolu, kao i da je Partizan pobedio u gostima u prvom duelu te dve ekipe u tekućoj sezoni. U pretposlednjem kolu Valensija igra kod kuće protiv Asvela.

Makabi nastavlja seriju pobeda – bio je ovo šesta vezana pobeda za Izraelce u Evroligi, a ukupno 15. u svim takmičenjima. Šampion Izraela je na skoru 19-13 i preti Fenerbahčeu, koji je na poziciji koja vodi direktno u plej-of elitnog evropskog takmičenja.

Makabi – Valensija 95:80 (21:20, 27:18, 23:20,24:22)

Dvorana: Aleksandar Nikolić; Sudije: Mogulkoč, Hordov, Oberkneževič

Makabi: Klivlend 10, Veb III 7, Braun 6, Boldvin 17, Sorkin, Dibartolomeo 8, Rivero 10, Koen 4, Tomason 2, Nibo 15, Blat 6, Kolson 10

Valensija: Klaver 6, Puerto, Rivers, Pradilja 6, Anderson 9, Lopez-Arosetegi 7, Džons 9,  Inglis 12, Jović 2, Robertson 13, Odželeje 15, Pangos 1.