Sve zanimljive detalje sa utakmice pročitajte u blogu Nova.rs

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Monaka u gostima rezultatom 85:77 u meču šestog kola Evrolige.

Daleko od toga da Zvezda nije imala šanse u ovom meču, ali su sve prokockane u poslednjih 15 minuta.

Crveno-beli su imali prednost nakon trojke Stefana Markovića na kraju prve četvrtine (17:19), ali je Monako serijama i poenima Donatasa Motijunasa preokrenuo i poveo na poluvremenu sa 38:31.

Ben Bentil je sam pokrenuo crveno-bele na startu trećeg dela, pa je očas posla bilo 38:38. U tim trenucima probudio se Džordan Lojd koji je bio glavni kreator poena za Monako, pa je na kraju treće deonice i Majk Džejms pogodio neverovatan šut iz trka za 59:53. Da to nije uradio Zvezda bi samo minus četiri ušla u poslednjih 10 minuta, pošto je Marković pogodio trojku iz kornera. Međutim, to je i bio glavni problem. Zvezda nikako nije mogla da uđe u veliku seriju i veže dobre poteze, a da ne usledi propust u odbrani.

Zvezda se početkom poslednje deonice mučila u napadu, a Monako je otišao na dvocifrenu razliku, koja je bila nedostižna za goste.

Naefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Džejms sa 21 poenom, dok je Lojd imoao 20 uz tri asistencije. Motijunas je takođe bio raspoložen za igru, pa je imao 13 poena i šest skokova.

U Zvezdinom timu ubedljivo najbolji je bio Filip Petrušev sa 16 poena, 12 skokova i četiri asistencije, dok je Ben Bentil imao 14 poena i pet uhvaćenih lopti. Dvocifren je bio i Nemanja Nedović sa 13 poena, ali je iz igre šutirao 3/9.

Zvezda je nakon ovog poraza zakucana za dno zabele Evrolige sa skorom 1-5, koliko imaju i Panainaikos i Bajern, ali uz bolju koš razliku. Monako je na drugom mestu sa skorom 5-1 i pokazao je da je jedan od favorita ove sezone.

Virtus – Asvel 79:84

Monako – Crvena zvezda 85:77 (17:19, 21:12, 21:22, 26:24)

Dvorana: Gaston Medesan, Monako. Sudije: Karlos Peruđa, Mihele Rosi, Jamub Zamojski.

Monako: Džejms 21, Okobo 5, Lojd 20, Braun 4, Dijalo 9, Motijunas 13, Hol 8, Moerman 5, Blosomgejm, Utara, Makundu, Strazel. Trener: Saša Obradović.

Crvena zvezda: Vildoza 5, Bentil 14, Nedović 13, Dobrić 3, Martin 2, Petrušev 16, Lazarević 7, Holand 5, Ilić, Ivanović 2, Lazić 2, Marković 8. Trener: Vladimir Jovanović.

Monako - Crvena zvezda 85:77