Završen prvi deo 15. kola Evrolige.

Evroliga je stigla do 15. kola, a odigrane su u poslednje tri utakmice programa za četvrtak.

U sudaru igrača iz Srbije Baskonija Vanje Marinkovića slavila je protiv Virtusa za koji nastupa Miloš Teodosić 90:79.

Ekipa iz Vitorije je ključnu prednost stekla u drugoj deonici, kada su se odlepili na 43:27, u trećoj su imali 50:31, da bi sredinom četvrte četvrtine Virtus uspeo da se vrati i priđe na 78:72, ali ne i da preokrene.

Marinković je bio najbolji pojedinac na meču sa 22 poena, dok je kod Virtusa Marko Belineli ubacio 15, koliko i Tornike Šengelija. Miloš Teodosić je ubacio sedam poena uz isto toliko asistencija.

Program su zatvorili Real i Asvel, a Madriđani su čitavim tokom utakmice diktirali šta se dešava i stigli do trijumfa od 92:73.

U prvom kvartalu su imali višak od 25:17, potom u drugom 42:25, da bi u završnih deset minuta definitivno prelomili meč i od rezultata 67:59 vezali 14 poena za 81:59, posle čega nije bilo povratka za Francuze.

Vinsen Porije je ubacio 19 poena kod Reala, dok je Amin Noa brojao do 17 kod Asvela.

Makabi je na teškom gostovanju u Berlinu zabeležio ubedljivu pobedu nakon preokreta.

Alba je nakon prvih 20 minuta imala prednost od sedam poena (47:40), ali je u drugom poluvremenu Makabi zaigrao sjajno, na deset minuta pre kraja prišao na minus od dva poena, da bi poslednju četvrtinu dobili 22:7 i ukupnim rezultatom 83:70 stigli do pobede.

Džarel Martin je ubacio 21 poen, dok je Džejlen Adams brojao do 17 kod pobednika, uz 16 poena Lorenca Brauna. Kod Albe je prednjačio Maodo Lo sa 16 poena.