Luda utakmica u prestonici Španije.

Košarkaši Monaka savladali su Real u Madridu rezultatom 95:94 nakon produžetka, a meč će ostati upamćen po jednoj od najluđih završnica u novijoj istoriji Evrolige.

Igrači Reala su tokom većeg dela prvog poluvremena imali prednost, koja je u jednom momentu bila i dvocifrena (38:28), ali je u trećoj deonici došlo do velikog preokreta, pa je Monako došao do viška od 65:60.

Madriđani su imali spreman odgovor, preokrenuli na 81:73, no Monako je krenuo u poslednji nalet, smanjio na 88:84, ali je na šest sekundi pre kraja malo verovatno bilo da će doći do bar produžetka.

Tada je na scenu stupio Majk Džejms. Podigao se na šut za tri poena, pogodio ga, tom prilikom ga je faulirao Valter Tavarez, pa je Džejms sa penala doneo svoj timu dodatnih pet minuta gde su uspeli da dođu do velike pobede.

Upravo Džejms je briljirao sa 28 poena, dok je kod Reala Džanan Musa brojao do 24.