Asvel vs Crvena zvezda Foto:Frédéric Chambert / Panoramic / Profimedia

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Asvela u 20. kolu Evrolige sa 100:91.

Crveno-beli su se prilično obrukali pošto im je druga najgora ekipa Evrolige ubacila 100 poena i posle ovog meča stigla je tek do četvrte pobede ove sezone.

Ambicije Zvezde za plej-of su ovim porazom prilično poljuljane, jer ekipa Janisa Sferopulosa ima sada skor od osam pobeda i 12 poraza.

U poslednjoj četvrtini crveno-beli su primili čak 30 poena i to je presudilo pobednika ovog meča.

Prvu deonicu bolje su otvorili gosti, poenima Nemanje Nedovića i Jaga dos Santosa. Crveno-beli su uspeli da povedu sa devet poena razlike, ali domaći su zaigrali brže i kroz tranziciju su smanjili zaostatak.

U drugu četvrtinu obe ekipe su ušle raspoložene, pritom nisu igrali agresivnu odbranu. Na jednoj strani su se istakli Žofri Lovernj i Timoti Luvavu-Kabaro, dok su za goste pogađali MIloš Teodosić i Adam Hanga.

Kako je vreme prolazilo, tako su se smanjivali procenti šuta iz igra obe ekipe. Dinamika meča je promenjena sa čestim faulovima, ali se u tim trenucima bolje snašao domaćin koji je na odmor otišao sa tri poena prednosti.

Tokom treće deonice Asvel je povećavao prednost, najviše poenima sa distance. Istakao se Paris Li koji je bio najraspoloženiji u svom timu.

Na drugoj strani bitne poene gostima donosio je Dos Santos. Igralo se do kraja četvrtine koš za koš, pošto odbrana i jedne i druge ekipe nije funkcionisala. U poslednjoj četvrtini napad Crvene zvezde je skoro potpuno stao.

Jedino je Hanga donosio poene, dok su domaći zatvorili svoj reket i nisu dozvoljavali lak prolaz do koša. Procenti šuta iz igre su ponovo počei da padaju, pa je publika gledala vrlo tvrdu utakmicu sa malo koševa.

Asvel je polovinom četvrtine serijom 8-2 došao do osetne prednosti, koju su gosti pokušavali da ugroze ali nisu imali uspeha.

Pobednički tim predvodio je Paris Li sa 20 poena i šest asistencija, dok je Žofri Lovernj dodao 17 poena. U ekipi Crvene zvezde istakao se Nemanja Nedović sa 26 poena.

21.00 Makabi – Virtus

Asvel – Crvena zvezda 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24)

Dvorana: Astrobal (Lion); Sudije: Damir Javor (Slovenija), Karmelo Paterniko (Italija), Šaulijus Račis (Litvanija);

Asvel: Skot 10, Li 23, Kahudi 12, Lovernj 17, Luvavu-Kabaro 7, Džekson 9, Egbunu, Fal 8, Lajti 3, Noa 5, Dalo, Endijae 6; Trener: Pjerik Pupe;

Crvena zvezda: Nedović 26, Teodosić 6, Hanga 9, Gilespi, Giedraitis 12, Jago 16, Bolomboj 9, Davidovac 3, Lazić 5, Lazarević, Tobi 5, Ilić; Trener: Janis Sferopulos;