Kodi Miler-Mekintajer

Sjajan meč.

Ekipa Baskonije je zabeležila novu pobedu na strani, nakon što je u Istanbulu sjajnim šutem srušila domaći Efes.

Serijom 2:14 za tri i po minuta igre u poslednjoj deonici, ekipa trenera Duška Ivanovića pokvarila je Larkinu veče velikog jubileja i nanela turskom timu treći uzastopni poraz.

Na putu ka 23 poena, do kojih je stigao šutirajući 5/7 za dva i 4/11 za tri, Larkin je probio granicu od 3.000 poena u Evroligi.

Međutim, za nešto više, bila je neophodna pre svega odbrana, a onda i veća prisutnost saigrača u napadu. Dvocifren je bio samo još Den Oturu sa 14 poena (6/8 iz igre) i sedam skokova.

Na drugoj strani, Ivanović je mogao da uživa u igri svog tima u poslednjoj deonici u kojoj je spušteno 30 poena u obruč. Prednjačio je Hauard, koji je postigao 12 od 14 poena u pomenutoj seriji koja je rešila utakmicu 16. kola.

Hauard je završio meč sa 28 poena (5/6 za dva, 5/8 za tri), a pratila ga je grupa igrača koja je lepo rasporedila svoje minute i periode šuterske bonace. Recimo, Marinković je bio posebno inspirisan u trećoj četvrtini u kojoj je ubacio veći deo od 14 šoena (4/8 za tri). Miler-Mekintajeru se više igralo u prvom poluvremenu, a zavrđio je takođe sa 14 poena, devet skokova i deset asistencija i bio na korak od tripl-dabla.

Sedekerskis je ubacio 11 poena uz šest skokova, a još jednu partiju vrednu poštovanja, uz mnogo energije i emocija, pružio je Moneke. On je za 24 minuta sakupio 13 poena, uz devet skokova, od kojih su četiri bila ofanzivna.