Košarkaši Efesa ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju protiv Real Madrida u 32. kolu Evrolige rezultatom 108:83.

Ekpa našeg Vasilija Micića je nadigrala ekipu Reala i nanela im jedan od najtežih poraza na domaćem terenu u Evroligi.

Držao se domaćin samo prvo poluvreme posle kojeg je vodio sa poenom prednosti, ali je Efes u nastavku odigrao fantastično i  ubacio čak 67 poena u nastavku, i tako stigne do velike pobede.

Efes je ključnu razliku napravio u trećem periodu koji je dobio 35:22, a četvrtu četvrtinu sa 32:19.

Vasilije Micić odigrao je odlično i ubacio za Efes 13 poena i 6 asistencija, Šejn Larkin je postigao 16 poena, dok je Sanli bio najefikasniji sa 17 poena.

U timu Real Madrida Trej Tompkins je ubacio 19 poena, a Rudi Fernandez 13.

Efes je pobedom došao do skora 21-11 i izbio je na treće mesto, dok je Real nakon poraza pao na osmo mesto sa skorom 18-14 i čega ga žestoka borba za plej-of.